Obsah,


Zámečnictví Praha, výroba klíčů, autoklíče, zámky, kování, SGHK, bezpečnostní vložky

FAB FAB

Proč zámečnictví JAKOV?

JAKOV A-Z s.r.o. je zámečnictví s velkoobchodním a maloobchodním prodejem, které se stará o Vaše bezpečí již 25 let. Máme velké zkušenosti v oboru, rozumné ceny, kompletní sortiment pro zabezpečení Vašeho domova a to i s odborným poradenstvím, zámečnickým servisem a montážemi.


Zavoláme Vám


Jak vybrat bezpečnou cylindrickou vložku?

_

Pro správný výběr cylindrické vložky je nejdůležitější, do jakých dveří bude vložka instalována a jakou hodnotu dveře zabezpečují. Vchodové dveře do RD či bytu vyžadují určitě vyšší ochranu než garáž či plotová branka. Současně by úroveň zabezpečení měla odpovídat i požadavkům pojišťovny.

Pokud nakupujete cylindrickou vložku, vždy byste měli zajít do prodejen, které nabízejí certifikované výrobky od známých firem s dlouholetými zkušenostmi. Zde vám vyškolení pracovníci vysvětlí nejen to, jak vložku namontovat a jak se o ní starat, ale doporučí vám i vhodné příslušenství (např. kování aj.), takže máte jistotu, že vše bude fungovat dohromady.

Mezi hlavní výhody certifikovaných vložek patří především to, že se jedná o kvalitní výrobky, které byly testovány podle normy ČSN P ENV 1627 (nebo splňující evropskou normu EN 1303), případně podle kritérií nutných k udělení atestu Národního bezpečnostního úřadu. Důležité je také to, že kopie klíčů certifikovaných zámkových vložek lze ve většině případů vyrobit pouze v autorizovaných střediscích (popsáno zde).

Na základě výše zmíněné normy se pak cylindrické vložky dělí do čtyř bezpečnostních tříd, přičemž čtyři stupně bezpečnosti reprezentují jednotlivé úrovně zabezpečení, např. proti odvrtání, vyhmatání, vytržení, zlomení nebo hrubému násilí. Jedná se o takzvanou pyramidu bezpečnosti, viz obrázek.

velmi vysoká ochrana – 4  Bezpečnostní třída  – více zde

vysoká ochrana            – 3  Bezpečnostní třída více zde

dostatečná ochrana    – 2  Bezpečnostní třída více zde

základní ochrana          –   pouze servisní vložky – více zde

 

Povrchová úprava cylindrické zámkové vložky

Na trhu nalezneme cylindrické vložky v provedení nikl, chrom, či mosaz.
Obsah,