Obsah,


Zámečnictví Praha, výroba klíčů, autoklíče, zámky, kování, SGHK, bezpečnostní vložky

FAB FAB

Proč zámečnictví JAKOV?

JAKOV A-Z s.r.o. je zámečnictví s velkoobchodním a maloobchodním prodejem, které se stará o Vaše bezpečí již 25 let. Máme velké zkušenosti v oboru, rozumné ceny, kompletní sortiment pro zabezpečení Vašeho domova a to i s odborným poradenstvím, zámečnickým servisem a montážemi.


Zavoláme Vám


Jak vybrat zavírač dveří?

Dveřní zavírač používáme tam, kde chceme mít vždy dveře správně zavřené. Přestože se z konstrukčního hlediska jedná o poměrně jednoduchou pomůcku, musíme si při jejím výběru dát pozor na několik základních kritérií, která ovlivňují správnou funkci zavíračů dveří.

Podle čeho vybrat správný zavírač

Funkcí se jednotlivé zavírače neliší, jejich hlavním úkolem vždy bude udržovat dveře zavřené. Před samotnou koupí zavírače je ale nutné znát základní parametry dveří, na které budeme zavírač montovat.

Nejprve musíte znát hmotnost a velikost dveřního křídla, umístění zavírače (levé nebo pravé dveře) a také jejich zátěž (frekvence otevírání). Dalším požadavkem pro výběr zavírače je, zda jsou  dveře umístěny v interiéru či exteriéru. Při venkovním použití bude zátěž k jejich zavírání díky povětrnostním podmínkám přece jenom vyšší, což bude třeba při koupi zavírače zohlednit.

Obecně platí pravidlo, že čím větší a těžší dveře, tím silnější zavírače bude třeba pořídit. Tato síla zavírače se označuje čísly 1-7, přičemž vyšší číslo znamená silnější zavírání. Následující tabulka ukazuje základní parametry dveří a k nim vhodné typy zavíračů podle normy ČSN EN 1154.

Síla zavírání Doporučená šířka dveří Doporučená hmotnost dveří
1 750 mm 20 kg
2 850 mm 40 kg
3 950 mm 60 kg
4 1100 mm 80 kg
5 1250 mm 100 kg
6 1400 mm 120 kg
7 1600 mm 160 kg

 Na co si dát při výběru pozor

Při výběru zavírače je nutno přihlédnout k možnostem jeho nastavení. Některé zavírače umožňují přizpůsobit rychlost zavírání dveří a také (díky funkci aretačního ramínka) je možné nastavit trvalé otevření dveří či jejich aretaci do různých poloh.

Po předchozí domluvě jsme pro vás  schopni zajistit odbornou montáž všech námi nabízených zavíračů dle vašich požadavků.

Zámečnictví JAKOV A-Z s.r.o., velkoobchod – maloobchod Praha 9, Freyova 12
Zámky – kování – klíče – autoklíče – čipové systémy  –  SGHK –  servis FAB –  montáže
nouzové otevírání dveří – Locksmith service – sjednocení zámků na jeden klíč
Obsah,