Obsah,


Zámečnictví Praha, výroba klíčů, autoklíče, zámky, kování, SGHK, bezpečnostní vložky

FAB FAB

Proč zámečnictví JAKOV?

JAKOV A-Z s.r.o. je zámečnictví s velkoobchodním a maloobchodním prodejem, které se stará o Vaše bezpečí již 25 let. Máme velké zkušenosti v oboru, rozumné ceny, kompletní sortiment pro zabezpečení Vašeho domova a to i s odborným poradenstvím, zámečnickým servisem a montážemi.


Zavoláme Vám


Jak změřit délku vložky?

Při měření vložky potřebujeme znát 2 rozměry: rozměry A a B, viz obrázek.  Tyto rozměry měříme od kraje vložky po střed upevňovacího šroubu vložky.

cylindrická vložka

cylindrická vložka

Správné rozměry můžeme zjistit i přímo na dveřích s kováním, postupujeme podle následujícího obrázku.

vlozka_dvere_mereni

zámečnictví Jakov A-Z Praha

Délka vložky se měří z boku dveří, kdy přiložíme měřítko na upevňovací šroub vložky a změříme rozměry od středu upevňovacího šroubu doleva a doprava (rozměry A a B na obrázku). K naměřeným hodnotám přičteme ještě tloušťku kování.

Nejběžněji používaná cylindrická vložka má rozměr 30+35 mm (tedy A = 30 mm, B = 35 mm). Cylindrické vložky se vyrábějí i pro silnější dveře, kdy je rozměr A i B prodloužen vždy po 5mm (45+50 mm, 35+60mm…). Optimální je, pokud vložka vychází na obou stranách zároveň s kováním. Příliš krátká vložka může způsobit, že klíč nepůjde úplně zasunout, příliš vyčnívající vložka zase nepůsobí dobře esteticky, ale hlavně hrozí nebezpečí, že případný zloděj může vložku v zámku vylomit.. Na venkovní straně dveří je proto z bezpečnostních důvodů důležité, aby vložka nevyčnívala o více než 2mm, jinak je možné vložku uchopit a vylomit. Jestliže má kování překrytí proti odvrtání, je třeba s tímto počítat a zvolit rozměr A o něco kratší, aby se vložka do kování vešla. Někteří výrobci dělají překrytí výsuvné, to znamená, že se vložce v rozsahu několika mm přizpůsobí.

Rozměr vložky se tedy odvíjí od síly dveří a od tloušťky kování. Proto pokud kupujete např. vložku i s kováním a nemáte možnost si kování dopředu změřit, doporučujeme poradit se s prodejcem.

Zámečnictví JAKOV A-Z s.r.o., velkoobchod – maloobchod Praha 9, Freyova 12
Zámky – kování – klíče – autoklíče – čipové systémy  –  SGHK –  servis FAB –  montáže
nouzové otevírání dveří – Locksmith service – sjednocení zámků na jeden klíč
Obsah,