Obsah,


Zámečnictví Praha, výroba klíčů, autoklíče, zámky, kování, SGHK, bezpečnostní vložky

FAB FAB

Pomůžeme vám správně si vybrat, protože na vašem zabezpečení nám záleží


Zavoláme Vám


Zadlabací zámky

Ke zvýšení kvality vašeho zabezpeční určitě přispívají svým dílem i dobře vybrané dveřní zámky a to buď zadlabací zámky, přídavné zámky, visací či zámky vrchní. U nás na prodejně koupíte zámky v různých povrchových úpravách, rozměrech a kvalitách. Mnohé z nich mají vysoké bezpečnostní hodnocení a protipožární atest.

Zadlabací zámek
je zámek, který otevírá a zavírá dveře pomocí střelky zámku (tzv. jazýčku). Je nedílnou součástí každých dveří, do kterých je z boku uchycen dvěma šrouby. Po instalaci zadlabacího zámku do dveří můžeme tedy dveře zamknout a odemknout pomocí klíče, nebo cylindrické vložky.

Při výběru zadlabacího zámku je nutné znát rozteč zámku, jak hluboko lze zámek do dveří vložit a také výšku a šířku čelního štítku. Dalším důležitým rozměrem je tzv. osová vzdálenost (vzdálenost od čela zámku na střed otvoru pro vložku či klíč), označovaná výrobcem jako DORMAS. Nejpoužívanější druhy zadlabacích zámků mají od výrobce namontovánu střelku, která se dá otočením přizpůsobit pro pravé, nebo levé dveře.

Jak změřit rozteč zadlabacího zámku

U zámku či kování si přesně označíme osu u otvoru pro kliku a osu u spodního otvoru pro klíč či vložku (viz obrázky). Poté změříme vzdálenost mezi osami a máme změřenou rozteč. Rozteč je tedy vzdálenost od osy kliky k ose otvoru pro klíč.

Nejrozšířenější rozměry roztečí jsou:
rozteč 90 mm
rozteč 72 mm
U plastových a hliníkových dveří je standardní rozteč 92 mm

Jak změřit DORMAS zadlabacího zámku

Zadlabací zámky dělíme

Zámečnictví JAKOV A-Z s.r.o., velkoobchod – maloobchod Praha 9, Freyova 12
Zámky – kování – klíče – autoklíče – čipové systémy – SGHK – servis FAB – montáže
nouzové otevírání dveří – Locksmith service – sjednocení zámků na jeden klíč
Obsah,